Program

Jubilejní 10. ročník konference Excel@FIT 2024 proběhne ve čtvrtek 2. 5. 2024 na Fakultě informačních technologií VUT v Brně a my už se nemůžeme dočkat, až Vám představíme letošní přijaté autorské práce našich studujících. V rámci konference se budou prezentovat také naši průmysloví partneři z IT oboru a můžete se těšit i na doprovodný program.

Program konference

12:00-12:05 Zahájení konference a uvítání panem děkanem D105
12:05-13:00 Panelová diskuze s IT profesionály na téma: Jak má vypadat skvělá samostatná práce studenta FIT? D105
13:00-15:30 Přehlídka studentských prací
V areálu FIT budou rozmístěny postery prezentující projekty našich studujících, u nichž budete mít možnost si pohovořit s jejich autorkami a autory.
16:00 Vyhlášení výsledků
Práce budou hodnoceny ve třech kategoriích:
  • ocenění odborným panelem,
  • ocenění firemními partnery,
  • nejlepší práce dle veřejnosti - Všichni návštěvníci mají možnost hlasovat pro svého favorita.
D105

Po skončení konference bude následovat raut.

Doprovodný program

Už jste někde narazili na kamion FabLab a říkali si, co se v něm asi odehrává?

Tak už nemusíte hádat! Přijďte na Excel@FIT, kde bude pro vás otevřen. A ať víte, do čeho jdete, FabLab je výrobní technologií nadupaný kamion, který umí kreativní digitální projekty překlopit do hmatatelné podoby. Můžete si vyzkoušet práci s 3D tiskárnami, robotickým ramenem, plottery či laserovou řezačkou.

Jak se žilo za zdmi kartuziánského kláštera ze 14. století a jak to jde dohromady s výzkumnými laboratořemi jednoho z nejprogresivnějších vědních oborů na světě?

Náš fakultní areál je hodnocen jako jeden z nejkrásnějších na světě. A že zcela právem, se můžete přesvědčit také ve 3D prohlídce. Zažít architektonickou a historickou krásu FIT naživo a navíc s architektem, který stojí za jeho rekonstrukcí, je však k nezaplacení. Nahlédnete do prostor, které jsou běžně nepřístupné a dozvíte se, co se zde odehrávalo dávno před tím, než se zde usídlila Fakulta informačních technologií.

Prohlídky startují u kašny na nádvoří ve dvou časech: 13:15 a 14:30.

A ač je to k neuvěření a uteklo to jako voda, letos se bude konat už 10. ročník a to si zaslouží i malé ohlédnutí. V komplexu D bude připraven průřez těmi nejlepšími pracemi, které za uplynulou dekádu prošly konferencí Excel@FIT.